^Back To Top
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Připravované akce

No events

Login Form

Hudební okénko

Školní rok se přehoupl do druhé poloviny a my smutně vzpomínáme na rok předešlý, ve kterém bylo jaro zasvěceno několika koncertům, z nichž největší byl asi Koncert kontrabasistů. Situace nás postavila před velkou výzvu, kterou se snažíme řešit co možná nejlépe. Snad se nám to i daří, distanční forma individuální výuky je drtivou většinou žáků a rodičů vnímána pozitivně. Jako ředitele mě těší, že jsem se nesetkal s negativní reakcí na současné vzdělávání v naší škole.

Jelikož žákům i nám chybí možnost koncertování, rozhodli jsme se školní besídky pořádat formou video „Hudebních okének“ zveřejněných na našem webu jako odkaz YouTube.  Budeme rádi, když nás budete sledovat. Kromě individuálních výkonů hudebního oboru uslyšíte i komorní sestavy rozličných nástrojových uskupení. Na první pohled by se mohlo zdát, že forma video záznamů je pouhou náhražkou běžného koncertu, ale opak je pravdou. Zjistili jsme, že u žáků funguje vysoká dávka autocenzury a ke zpracování nám neposílají nedodělky, nýbrž výsledky, se kterými jsou sami spokojeni.

Odkaz na první video naleznete zde: Hudební okénko 1

S napětím očekáváme, jak se epidemiologická situace vyvine a kdy dojde k povolení aspoň individuální formy výuky. Přece jen už se na přímý kontakt s žáky těšíme a považujeme ho za důležitý pro komplexní rozvoj hudebních dovedností.

Přes všechny obtíže, kterými v současné době všichni procházíme, budeme rádi, když i nadále zůstanete příznivci hudby, a té vytvářené v ZUŠ Velká nad Veličkou obzvlášť.

 

Petr Pavlinec

Copyright © 2013. Email Marketing Rights Reserved.


Facebook twitter flicker skype youtube digg